Naujienos

"Verslo žinios": Vilniaus centre „Realinija“ pastatys dar 24 butus

2014-06-29
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realinija“ Vilniaus centre baigia plėtoti pirmąjį daugiabučių projekto „Vingrių namai“ etapą ir greitai pradės antrojo etapo statybos darbus. Užbaigusi šį projektą „Realinija“ planuoja bėgti nuo pasiūlos pertekliaus sostinėje ir imtis daugiabučių statybos Kauno centre.

Projektą „Vingrių namai“ NT plėtros bendrovė „Realinija“ pradėjo įgyvendinti maždaug prieš metus – investavo apie 19 mln. Lt ir dabar baigia statyti 40 butų namą. Pernai „Realinija“ iš Valstybės turto fondo įsigijo greta plėtojamo projekto esantį maždaug 8 arų sklypą.

„Nugriovėme seną pastatą, laukiame archeologinių tyrimų išvadų ir tikimės, kad vasaros viduryje galėsime pradėti antrojo etapo statybas“, – pasakoja Kęstutis Graužinis, įmonės vadovas. Į antrąjį „Vingrių namų“ plėtros etapą „Realinija“ planuoja investuoti apie 10 mln. Lt ir pastatyti 24 butus, bendras jų plotas bus apie 1.300 kv. m.

„Šis projektas pasiteisino – mūsų lūkesčiai buvo santūresni, kai jį pradėjome. Matyt, ne mums vieniems taip pasisekė.

Esame pardavę daugiau kaip 60% butų, pastatytų per pirmąjį projekto etapą“, – sako p. Graužinis.

Paklausiausi maži butai

„Vingrių namai“ yra B energinio efektyvumo klasės – anot bendrovės vadovo, aukštesnė klasė pirkėjams būtų per brangi.

„Kol kas dar sudėtinga pirkėjui įrodyti, kad apsimoka mokėti didesnę būsto kainą už aukštesnę energinio naudingumo klasę, – pirkėjui ta kaina atsiperka per gana ilgą laiką. Mes įdiegėme išmaniąsias šildymo sistemas, pastatai nors ir B klasės yra ekonomiški“, – kalba p. Graužinis. Butų kaina „Vingrių namuose“ yra apie 8.500 Lt už kv. m. „Realinijos“ vadovas pasakoja, kad didžioji dalis butų nupirkta be bankų paskolų. Greičiausiai pavyko parduoti didžiausius ir brangiausius butus, taip pat pačius mažiausius, kurie perkami nuomai.

„Pirmojo etapo pastate 10 butų buvo mažo ploto – 25–40 kv. m. Matome, kad patys paklausiausi yra 35–40 kv. m ploto butai, todėl antrajame projekto etape tokių bus dauguma. Tik viršutiniuose aukštuose padarysime didelius prabangius butus“, – projekto planais dalijasi p. Graužinis. Jis svarsto, kad iš pirmojo „Vingrių namų“ etapo likusius butus bus paprasčiau parduoti pasibaigus statyboms. Jie greičiausiai sulauks daugiau pirkėjų, imančių būsto paskolą.

„Kai pastatas užbaigtas, su bankais lengviau kalbėtis dėl finansavimo. O antrojo etapo butų pardavimo imsimės, kai pradėsime statybas“, – teigia p. Graužinis.

Kraustysis į Kauną

Baigusi „Vingrių namus“ bendrovė kitą projektą planuoja Kaune, čia ketina statyti daugiabučių namų kvartalą. Ponas Graužinis teigia, kad vykdyti kitą plėtros projektą pasirinko Kaune pirmiausia dėl to, kad ten turi didelį sklypą šalia Vytauto prospekto ir Laisvės alėjos.

„Be to, šitaip pabėgsime nuo butų pasiūlos pertekliaus Vilniaus rinkoje – čia pasiūla labai sparčiai auga“, – kalba p. Graužinis. Kaune „Realinija“ planuoja plėtoti 4–5 daugiabučių kvartalą, kuriame bus 200 butų – apie 14.000 kv. m. Darbus Kaune įmonė planuoja pradėti kitų metų viduryje.Plačiau: http://vz.lt/article/2014/6/29/vilniaus-centre-realinija-pastatys-dar-24-butus#ixzz3e3ZXwQJ8

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Pasirinkdami „Sutikti su visais slapukais”, jūs sutinkate su šių slapukų išsaugojimu jūsų įrenginyje. Daugiau informacijos galite rasti čia.

KEISTI SLAPUKŲ NUSTATYMUS

Slapukų nustatymai


Slapukus mes naudojame siekdami pagerinti jūsų naršymo patirtį bei savo svetainės veikimą, taip pat įvertinti naudojimosi mūsų svetaine įpročius. Slapukais vadinami nedideli tekstiniai failai, kurie yra laikinai įrašomi jūsų įrenginio standžiajame diske. Slapukai leidžia interneto svetainei atpažinti jos lankytoją per kitus apsilankymus joje, išsaugoti asmens naršymo istoriją, parinktis, pritaikyti turinį, pagreitina paiešką svetainėje, padeda efektyviau bei saugiau naudotis svetaine, tinkamai pateikti jos turinį bei pritaikyti jį prie lankytojų naršymo įpročių. Kitaip tariant, slapukai leidžia interneto svetainėms suteikti naudotojų poreikiams geriau pritaikytas paslaugas. Todėl slapukus naudoja dauguma interneto svetainių. Dažniausiai slapukai jūsų, kaip svetainės lankytojo, tiesiogiai neidentifikuoja, tačiau pasitelkiant slapukus jūsų patirtis internete gali būti labiau suasmeninta.

Būtinieji slapukai


Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.

PAVADINIMAS TEIKĖJAS APRAŠYMAS, NAUDOJIMO TIKSLAS SAUGOJIMO TERMINAS
evo_session .realinija.lt Slapukas saugo informaciją apie vartotojo sesiją. Iki svetainės lango uždarymo
allowedCookies realinija.lt Sisteminis slapukas nustatantis ir renkantis informaciją apie lankytojo sutikimus privatumo nustatymuose. 30 d.
PHPSESSID .realinija.lt Slapukas saugo informaciją apie vartotojo sesiją. Iki svetainės lango uždarymo

Nuostatų slapukai


Dėl nuostatų slapukų svetainė įsimena informaciją, nuo kurios priklauso svetainės veikimas ir išvaizda, pvz., pasirinkta kalba arba regionas, kuriame naršo lankytojas. Jį tikslinga atskirai išskirti.

Trečiųjų šalių slapukai


Šie slapukai leidžia mums nustatyti apsilankymų svetainėje skaičių ir analizuoti lankytojų srautus, kad galėtume įsivertinti bei pagerinti savo svetainės veikimą.

PAVADINIMAS TEIKĖJAS APRAŠYMAS, NAUDOJIMO TIKSLAS SAUGOJIMO TERMINAS
_ga .realinija.lt Nustatyti svetainės lankytojų tikslus, paruošti ataskaitas svetainės valdytojams apie svetainės veiklą ir pagerinti lankytojų patirtį naudojantis svetaine. 2 m.
_gid .realinija.lt Skirtas rinkti statistinei informacijai apie svetainės lankomumą (informacija renkama apie svetainės lankymą, IP adresas, apsilankymai, laikas praleistas svetainėje). 1 d.
_gat .realinija.lt Naudojamas siekiant apriboti „Google“ užfiksuoto duomenų srautą didelio srauto svetainėse. Iki svetainės lango uždarymo