Projektai Vykdomi projektai Įgyvendinti projektai

„Vingrių namai“, I etapas

Išskirtinėje Vilniaus miesto dalyje, Senamiestyje, pastatytas nedidelis 4 aukštų su mansarda daugiabutis, kuriame suprojektuoti butai vertinantiems senamiesčio autentiškumą, patogumą ir teikiamas laisvailaikio bei pramogų galimybes. Seniausiame Vilniaus rajone pastatytas namas yra itin ramioje vietoje, atokiau nuo triukšmingų gatvių. Pastato sklypas ribojasi su Vingrių šaltinių skveru. Vingrių šaltiniai -  vieni labiausiai žinomų Vilniaus miesto šaltinių, kurių vanduo nuo XVI a. buvo naudojamas pirmam centralizuotam Vilniaus vandentiekiui.

Pastatas suprojektuotas ne tik taip, kad darniai įsilietų į šios istorinės Vilniaus miesto vietos aplinką, bet ir būtų patogus jame gyvenantiems žmonėms. Pastato fasado apdailai parinktos ilgaamžės klinkerio plytelės. Dideli mediniai langai leidžia patekti daug šviesos į butus ir suteikia jaukumo. Visuose butuose yra balkonai arba terasos, kuriuose telpa staliukas su kėdėms. Mansardiniuose aukštuose lubos įrengtos aukščiau nei įprasta, todėl erdvės pojūtis dar didesnis. Pirmo aukšto gyventojai mėgaujasi erdviomis, į vidinį kiemą išeinančiomis terasomis. Pastate įrengtas programuojamas šildymas, leidžiantis pasiekti maksimalų komforto ir ekonomiškumo derinį.

Gyventojų patogumui po namu įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė ir sandėliukai. Namo vidinis kiemas aptvertas, siekiant užtikrinti privatumą ir saugumą. Namo prieigos ir požeminė automobilių stovėjimo aikštelė stebima vaizdo kameromis. Uždarame kieme įrengta vaikų žaidimo aikštelė, teritorija apželdinta. Dalis kiemo išgrįsta archeologinių kasinėjimų metu atrasto XVII a. grindinio akmenimis.

Butų sk. 38

Statybų pradžia 2013 m.

Statybų pabaiga 2014 m.

Projekto svetainė


Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo politika.