Naujienos

"Verslo žinios": Vilniaus centre „Realinija“ pastatys dar 24 butus

2014-06-29
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realinija“ Vilniaus centre baigia plėtoti pirmąjį daugiabučių projekto „Vingrių namai“ etapą ir greitai pradės antrojo etapo statybos darbus. Užbaigusi šį projektą „Realinija“ planuoja bėgti nuo pasiūlos pertekliaus sostinėje ir imtis daugiabučių statybos Kauno centre.

Projektą „Vingrių namai“ NT plėtros bendrovė „Realinija“ pradėjo įgyvendinti maždaug prieš metus – investavo apie 19 mln. Lt ir dabar baigia statyti 40 butų namą. Pernai „Realinija“ iš Valstybės turto fondo įsigijo greta plėtojamo projekto esantį maždaug 8 arų sklypą.

„Nugriovėme seną pastatą, laukiame archeologinių tyrimų išvadų ir tikimės, kad vasaros viduryje galėsime pradėti antrojo etapo statybas“, – pasakoja Kęstutis Graužinis, įmonės vadovas. Į antrąjį „Vingrių namų“ plėtros etapą „Realinija“ planuoja investuoti apie 10 mln. Lt ir pastatyti 24 butus, bendras jų plotas bus apie 1.300 kv. m.

„Šis projektas pasiteisino – mūsų lūkesčiai buvo santūresni, kai jį pradėjome. Matyt, ne mums vieniems taip pasisekė.

Esame pardavę daugiau kaip 60% butų, pastatytų per pirmąjį projekto etapą“, – sako p. Graužinis.

Paklausiausi maži butai

„Vingrių namai“ yra B energinio efektyvumo klasės – anot bendrovės vadovo, aukštesnė klasė pirkėjams būtų per brangi.

„Kol kas dar sudėtinga pirkėjui įrodyti, kad apsimoka mokėti didesnę būsto kainą už aukštesnę energinio naudingumo klasę, – pirkėjui ta kaina atsiperka per gana ilgą laiką. Mes įdiegėme išmaniąsias šildymo sistemas, pastatai nors ir B klasės yra ekonomiški“, – kalba p. Graužinis. Butų kaina „Vingrių namuose“ yra apie 8.500 Lt už kv. m. „Realinijos“ vadovas pasakoja, kad didžioji dalis butų nupirkta be bankų paskolų. Greičiausiai pavyko parduoti didžiausius ir brangiausius butus, taip pat pačius mažiausius, kurie perkami nuomai.

„Pirmojo etapo pastate 10 butų buvo mažo ploto – 25–40 kv. m. Matome, kad patys paklausiausi yra 35–40 kv. m ploto butai, todėl antrajame projekto etape tokių bus dauguma. Tik viršutiniuose aukštuose padarysime didelius prabangius butus“, – projekto planais dalijasi p. Graužinis. Jis svarsto, kad iš pirmojo „Vingrių namų“ etapo likusius butus bus paprasčiau parduoti pasibaigus statyboms. Jie greičiausiai sulauks daugiau pirkėjų, imančių būsto paskolą.

„Kai pastatas užbaigtas, su bankais lengviau kalbėtis dėl finansavimo. O antrojo etapo butų pardavimo imsimės, kai pradėsime statybas“, – teigia p. Graužinis.

Kraustysis į Kauną

Baigusi „Vingrių namus“ bendrovė kitą projektą planuoja Kaune, čia ketina statyti daugiabučių namų kvartalą. Ponas Graužinis teigia, kad vykdyti kitą plėtros projektą pasirinko Kaune pirmiausia dėl to, kad ten turi didelį sklypą šalia Vytauto prospekto ir Laisvės alėjos.

„Be to, šitaip pabėgsime nuo butų pasiūlos pertekliaus Vilniaus rinkoje – čia pasiūla labai sparčiai auga“, – kalba p. Graužinis. Kaune „Realinija“ planuoja plėtoti 4–5 daugiabučių kvartalą, kuriame bus 200 butų – apie 14.000 kv. m. Darbus Kaune įmonė planuoja pradėti kitų metų viduryje.Plačiau: http://vz.lt/article/2014/6/29/vilniaus-centre-realinija-pastatys-dar-24-butus#ixzz3e3ZXwQJ8

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo politika.